Otsustasin hakata taas oma tegemisi yles kirjutama. Hiljem omal ka huvitav lugeda.
Seega - peatseni!
Showing posts with label muu. Show all posts
Showing posts with label muu. Show all posts
Thursday, October 11, 2012
Thursday, October 09, 2008
Wednesday, February 21, 2007
vahearuanne
Tuli valja, et Itaalias saime olla vaid 4 paeva. Juba esmaspeva hommikul kimasime taas lennujaama poole... Neljapaeva oo jatsime praktiliselt vahele, umbes paar tundi sain soba silmale lennukis. Hommikul vara nii kui koju joudsin, nii laks agar sebimine lahti. Oli vaja minna potskontrisse, keemilisse puhastusse, spordisaali, teha soogiostud jne. Reedel vaatasin Milaano kesklinna karmelt yle ja hingasin vorreldes Kairoga imevarsket ohku. Laupaeval veel moned asjatoimetused ja kaigud. Pyhapaeval Astisse, ohtul karmelt veel kott pakkida ja oligi otsas.
Meeldivaks uudiseks Kairos on see, et ilm on lainud vahepeal soojemaks. Tana oli juba selline Eesti kovasti yle keskmise soe suveilm.
Muideks loen usinasti yhte raamatut. Yks pikaaegne expat kirjutab Kairo elu-olust. Nii mondagi onsaanud selgemaks ja paljut moistab paremini. Eks ma edaspidi katsun ka raamatujuttu muude muljete vahele panna.
Kysisin ka kodustelt, et kuidas minu kirjutised mojuvad. Arvasin, et akki jai liiga negatiivne mulje (tegelikult pole yldse nii). Ma olevat tundunud lausa ahastavana. Khmm...eks katsun enesevaljenduses natuke positiivsem olla.
Meeldivaks uudiseks Kairos on see, et ilm on lainud vahepeal soojemaks. Tana oli juba selline Eesti kovasti yle keskmise soe suveilm.
Muideks loen usinasti yhte raamatut. Yks pikaaegne expat kirjutab Kairo elu-olust. Nii mondagi onsaanud selgemaks ja paljut moistab paremini. Eks ma edaspidi katsun ka raamatujuttu muude muljete vahele panna.
Kysisin ka kodustelt, et kuidas minu kirjutised mojuvad. Arvasin, et akki jai liiga negatiivne mulje (tegelikult pole yldse nii). Ma olevat tundunud lausa ahastavana. Khmm...eks katsun enesevaljenduses natuke positiivsem olla.
Thursday, November 16, 2006
Labels
Kolisin oma blogiga googli konto alla beta versiooni ja avastasin, et kasutusel on lõpuks ometi kategooriad (labels). Kasutasin kohe juhust ja panin kõigile eelnevatele postitustele ka sildid külge.
Teemad on järgmised:
Teemad on järgmised:
- ajalugu - jutustan midagi ajaloolist, tutvustades paiku ja isikuid jm Itaaliaga seotut
- argielu - minu ja minu lähikondlaste elu, tegemised jne
- Eesti - Eesti käigud ja eesti tegemised
- huumor - minu meelest humoorikad lood
- ilm - kurdan/kiidan ilma ja kliimat
- Itaalia - kõik, mis puudutab Itaaliat üldiselt, erinevad paigad (v.a. Milano ja Napoli, mis on eraldi teemadena)
- itaallased - millised nad on, mida nad teevad, kombed, harjumused, igapäevaelu, bürokraatia, arvamused jpm.
- köök - kulinaarsed tähelepanekud ja mekkimised
- Milano - kõik, mis puudutab seda linna ja siin elavaid inimesi
- muu - pudru ja kapsad ehk mis mujale ei mahtunud
- Napoli - sama mis Milano, aga siis Napoli kohta
- reisid - reisimised ja puhkused lähemal ja kaugemal
- sport - sportlikud teemad n: jalgpall
Loomulikult võib ühel postitusel olla ka mitu leibelit korraga. :)
Wednesday, September 20, 2006
Maccheronic Day
Panin tàhele, et keeltekoolid koolid on vàga nutikad end vàlja reklaamima ja rahvast oma kursustele meelitama. Vàhemasti reklaamid on vaimukad. Olen ennegi siin kirjutanud, kuidas itaallased omamoodi inglise keelt pursivad ja et nende mòistmiseks peab esmalt itaalia keelt oskama. Nàha on, et mòned ùritavad olukorda paremaks muuta.
Wall Street Institute kutsub eeloleval laupàeval, so 23. septembril kòiki keelehuvilisi tàhistama makaronipàeva.
No speaking Maccheronic! Nii kòlab nende ùleskutse.
Kohapeal saab teha ka makaronitesti ehk kontrollida oma keeleoskust ja mekkida pastarooge.
Mòned nàited eelmise aasta testidest.
Ho bisogno (ma vajan)-> I have need
Ho 30 anni (olen 30-aastane, it.k. mul on 30 aastat)-> I have 30 years
Kohe nàha, et "otsetòlked".
I booked asemel kirjutati I prenotated (it.k. prenotare - broneerima)
next week sai uueks kirjapildiks Nesquick, happy Easter - Happy iter, upstairs - apsteis. Arvan, et need on kuulamistestist.
Vàga loominguline làhenemine. Siit tuleb mul veel meelde, et Astis on ùks baar nimega Sevenap. Kahjuks aga ei garanteeri see sugugi, et ka teised aru saavad.
Sama sùmpaatsel moel reklaamib end veel teinegi keeltekool - Inlingua (ma olen ka seal natuke òppinud).
Wall Street Institute kutsub eeloleval laupàeval, so 23. septembril kòiki keelehuvilisi tàhistama makaronipàeva.
No speaking Maccheronic! Nii kòlab nende ùleskutse.
Kohapeal saab teha ka makaronitesti ehk kontrollida oma keeleoskust ja mekkida pastarooge.
Mòned nàited eelmise aasta testidest.
Ho bisogno (ma vajan)-> I have need
Ho 30 anni (olen 30-aastane, it.k. mul on 30 aastat)-> I have 30 years
Kohe nàha, et "otsetòlked".
I booked asemel kirjutati I prenotated (it.k. prenotare - broneerima)
next week sai uueks kirjapildiks Nesquick, happy Easter - Happy iter, upstairs - apsteis. Arvan, et need on kuulamistestist.
Vàga loominguline làhenemine. Siit tuleb mul veel meelde, et Astis on ùks baar nimega Sevenap. Kahjuks aga ei garanteeri see sugugi, et ka teised aru saavad.
Sama sùmpaatsel moel reklaamib end veel teinegi keeltekool - Inlingua (ma olen ka seal natuke òppinud).
Giochi SQUASH, ti salvi in CORNER, cerchi RELAX al FITNESS CLUB a al DISCOPUB, bevi COCKTAIL, fumi LIGHT, indossi T-SHIRT, JEANS e scarpe TRENDY...
Bravo, ma l'inglese lo parli?
Tòlkes: màngid squashi, varjud cornerisse, otsid relaxi fitness clubist ja discopubist, jood cockteili, suitsetad lighti, kannad t-shirti, jeanse ja trendikaid kingi. Tubli, aga kas sa inglise keelt rààgid?
Jah, nii ta ongi. Itaalia keel on ilus keel ja mul on tegelikult vàga kahju, et keelt igasuguste vòòrkeelsete nimetustega solgitakse. Aga selle vàljajuurimiseks pole ilmselt mingit rohtu.
Thursday, August 03, 2006
Puhkuseks valmis
òhus on tunda puhkuse-eelset àrevust.
Tàna veel rabasin ùhed pàevitusriided juurde (òige aeg ostmiseks ;) kòik on -50%) ja riidetùki ùmber kere sidumiseks (kuidas on eesti keles pareo?). Bikiinide sildil on vaid vene keeles kirjutatud Kupalnik bikini zhenskii, teised saavad ùtlematagi aru, milleks kasutatakse :D Homme tulevad veel kùlalised ja teeme ùhe kohaliku lòpuspurdi enne puhkust (rohkem G puhkus). Esmaspàeval vòtan ette rongisòitu Milaano poole, G-l on viimane tòòpàev ja tuleb òhtul lennukiga jàrgi. Esmaspàeva òhtul làheb suuremaks pakkimiseks. Teisipàeval start!
Mis ma ikka keerutan, kàin vàlja, kuhu minek. :p :p :p
Mehhiko! Kaheks nàdalaks! Loodame, et orkaane sel ajal ei teki. Ptùi-ptùi-ptùi.
Siis vahepeal Milaanosse, mòni pàev aega pesu pesta ja siis... Eesti! Minul sel aastal juba kolmas minek, aga G pole jalga Eestimaa pinnale saanud 2 aastat. Sellest ajast peale, kui ma kolisin.
Kòik see tàhendab ùhtekokku, et te peate saama septembrini hakkama ilma minuta ja mina pean hakkama saama ilma arvuti ja internetita.
Kohtumiseni! :)
Tàna veel rabasin ùhed pàevitusriided juurde (òige aeg ostmiseks ;) kòik on -50%) ja riidetùki ùmber kere sidumiseks (kuidas on eesti keles pareo?). Bikiinide sildil on vaid vene keeles kirjutatud Kupalnik bikini zhenskii, teised saavad ùtlematagi aru, milleks kasutatakse :D Homme tulevad veel kùlalised ja teeme ùhe kohaliku lòpuspurdi enne puhkust (rohkem G puhkus). Esmaspàeval vòtan ette rongisòitu Milaano poole, G-l on viimane tòòpàev ja tuleb òhtul lennukiga jàrgi. Esmaspàeva òhtul làheb suuremaks pakkimiseks. Teisipàeval start!
Mis ma ikka keerutan, kàin vàlja, kuhu minek. :p :p :p
Mehhiko! Kaheks nàdalaks! Loodame, et orkaane sel ajal ei teki. Ptùi-ptùi-ptùi.
Siis vahepeal Milaanosse, mòni pàev aega pesu pesta ja siis... Eesti! Minul sel aastal juba kolmas minek, aga G pole jalga Eestimaa pinnale saanud 2 aastat. Sellest ajast peale, kui ma kolisin.
Kòik see tàhendab ùhtekokku, et te peate saama septembrini hakkama ilma minuta ja mina pean hakkama saama ilma arvuti ja internetita.
Kohtumiseni! :)
Tuntud ja tundmatu
Tàna hommikul àrkasin rahulolevana. Unenàod olid tàpselt sellised nagu pidid olema, kòik làks nagu pidigi minema (poliitiliselt korrektsed..hehe). Mis sisuks olid, seda ma tòesti enam ei màleta. Aga tunne oli hea ja rahulik.
Imelikul kombel tuli hommikukohvi juues meelde kunagi 80-ndatel Soome Yle pealt tulnud seriaal Dempsey ja Makepeace (nimi on uneteemaga tàiesti kooskòlas :D ). Vàike kontroll internetis ja selgus, et sari on jooksunud ka Itaalias ja eelmisel aastal on vàlja antud kahe hooaja DVD-d.
Teadmine, et midagi on olnud Itaalias minevikus sama moodi kui mul, annab teatud sorti kindlustunde. Et tegelikult polegi kòik nii erinev ja mingid pidepunktid meie (G ja minu) minevikus ka on. Midagi tuntut.
Samas kui hakkan mòtlema tuleviku peale, siis see on nii tundmatu kui veel olla vòib. Kunagi mainisin, et G ùlemus làks tòòle Ungarisse ja ka G oleks selle koha vastu vòtnud, kui talle oleks seda pakutud. Meie fantaseeringud làhevad aga veelgi kaugemale, olenevalt sellest, milline sihtkoht (nende firma grupi emafirmal on filiaale mitmes vàlisriigis) parasjagu kolleegide suus aktuaalne on.
Alles eelmine nàdal rààkis G, kuidas mitu kolleegi on làinud (puhkuse ajast) inglise keele sugestiivkursustele. Millest selline àkiline vajadus ja huvi inglise keel vastu? Sest ùlemus on ju Ungaris ja mine tea, keda ta sinna omale kòrvale vòib tahta. Ajab naerma?
Oleme fantaseerinud ka teemadel Kairo ja Belgrad. See enam mind naerma ei aja, sest tundub juba liiga kauge. Arvame endid teadvat pàris hàsti geograafiat. Budapestis olen ka ùhe pàeva kolanud. Aga seda see pole ligilàhedanegi sellega, mida tàhendaks elada mònes neis kohtades. Kuni selleni vàlja, et kas sealt on lennuùhendus Milaano ja/vòi Tallinnaga.
Kairo jààks ilmselt minu puhul àra, sest kes mulle sinna elamisluba annaks. Samas oleks kurb, kui G peaks sinna ùksi minema. Budapest on koduselt làhedal, teoorias rààgitakse seal isegi sugulaskeelt, kuid meil pole aimugi, kuidas kujuneb ungarlaste argipàev. Ja kui ma mòtlen Serbiast, siis sellest ei tea ma muud kui, et nad olid enne osa Jugoslaaviast.
Tundmatu on sel viisil mòeldav hirmutav, eks. Samas tekitab ka uudishimu.
Samas kòigis neis paigus mòòduvad pàevad nagu kasvòi Itaalias vòi Eestis. Inimesed kàivad tòòl, teevad ostusid, reisivad ja imetlevad kohalikke vaatamisvààrsusi.
Tàna sain teada (vàike Wikipedia kùlastus), et Serbias ja Montenegros on peetud rahvahààletus ja Montenegro on nùùd eraldi riik. Serbias rààgitakse ùhte slaavi keelt, kasutusel on paralleelselt nii kirillitsa kui ladina tàhestik (samas hiljuti loetud artiklis kirjutati, et maakohtades ja màgedes liikudes on kòik sildid kirillitsas) ja eesti kodanik vòib Serbias viibida kuni 3 kuud korraga. Viskasin pilgu ka ajaloole ja muule, et aru saada, mis kohaga on tegemist.
àrge nùùd mòelge, et me hakkame kuskile kolima. Ei mingit sààsest elevanti tegemist, lihtsalt vàike fantaseering "oleks"-itega ja vàike nàrvikòdi. Ja mòtisklused tuntud ja tundmatu teemal.
Ok aitab seks korraks, làhen nùùd oma Naapoli argipàeva juurde tagasi...
Imelikul kombel tuli hommikukohvi juues meelde kunagi 80-ndatel Soome Yle pealt tulnud seriaal Dempsey ja Makepeace (nimi on uneteemaga tàiesti kooskòlas :D ). Vàike kontroll internetis ja selgus, et sari on jooksunud ka Itaalias ja eelmisel aastal on vàlja antud kahe hooaja DVD-d.
Teadmine, et midagi on olnud Itaalias minevikus sama moodi kui mul, annab teatud sorti kindlustunde. Et tegelikult polegi kòik nii erinev ja mingid pidepunktid meie (G ja minu) minevikus ka on. Midagi tuntut.
Samas kui hakkan mòtlema tuleviku peale, siis see on nii tundmatu kui veel olla vòib. Kunagi mainisin, et G ùlemus làks tòòle Ungarisse ja ka G oleks selle koha vastu vòtnud, kui talle oleks seda pakutud. Meie fantaseeringud làhevad aga veelgi kaugemale, olenevalt sellest, milline sihtkoht (nende firma grupi emafirmal on filiaale mitmes vàlisriigis) parasjagu kolleegide suus aktuaalne on.
Alles eelmine nàdal rààkis G, kuidas mitu kolleegi on làinud (puhkuse ajast) inglise keele sugestiivkursustele. Millest selline àkiline vajadus ja huvi inglise keel vastu? Sest ùlemus on ju Ungaris ja mine tea, keda ta sinna omale kòrvale vòib tahta. Ajab naerma?
Oleme fantaseerinud ka teemadel Kairo ja Belgrad. See enam mind naerma ei aja, sest tundub juba liiga kauge. Arvame endid teadvat pàris hàsti geograafiat. Budapestis olen ka ùhe pàeva kolanud. Aga seda see pole ligilàhedanegi sellega, mida tàhendaks elada mònes neis kohtades. Kuni selleni vàlja, et kas sealt on lennuùhendus Milaano ja/vòi Tallinnaga.
Kairo jààks ilmselt minu puhul àra, sest kes mulle sinna elamisluba annaks. Samas oleks kurb, kui G peaks sinna ùksi minema. Budapest on koduselt làhedal, teoorias rààgitakse seal isegi sugulaskeelt, kuid meil pole aimugi, kuidas kujuneb ungarlaste argipàev. Ja kui ma mòtlen Serbiast, siis sellest ei tea ma muud kui, et nad olid enne osa Jugoslaaviast.
Tundmatu on sel viisil mòeldav hirmutav, eks. Samas tekitab ka uudishimu.
Samas kòigis neis paigus mòòduvad pàevad nagu kasvòi Itaalias vòi Eestis. Inimesed kàivad tòòl, teevad ostusid, reisivad ja imetlevad kohalikke vaatamisvààrsusi.
Tàna sain teada (vàike Wikipedia kùlastus), et Serbias ja Montenegros on peetud rahvahààletus ja Montenegro on nùùd eraldi riik. Serbias rààgitakse ùhte slaavi keelt, kasutusel on paralleelselt nii kirillitsa kui ladina tàhestik (samas hiljuti loetud artiklis kirjutati, et maakohtades ja màgedes liikudes on kòik sildid kirillitsas) ja eesti kodanik vòib Serbias viibida kuni 3 kuud korraga. Viskasin pilgu ka ajaloole ja muule, et aru saada, mis kohaga on tegemist.
àrge nùùd mòelge, et me hakkame kuskile kolima. Ei mingit sààsest elevanti tegemist, lihtsalt vàike fantaseering "oleks"-itega ja vàike nàrvikòdi. Ja mòtisklused tuntud ja tundmatu teemal.
Ok aitab seks korraks, làhen nùùd oma Naapoli argipàeva juurde tagasi...
Wednesday, August 02, 2006
Intiimne
Olen aru saanud, et minul (eestlastel?) ja itaallastel on sònast "intiimne" vàgagi erinev arusaam. Itaallased armastavad kasutada seda sòna nii mòneski kontektis.
Detergente/Sapone intimo - Intiimpesuvahend/-seep
Biancheria intima - aluspesu
Kòlab tàiesti tavapàraselt.
Confessione intimo .. siin jààn juba tòlkimisega jànni. Et mis tàhtis ùlestunnistus see nùùd on. Millega too tegelane hakkama sai (uudistes oli selline teema)? Tuleb vàlja, et vaesel vennikesel oli vàhk. Kuigi jah, kes sellisest ebaònnest ikka vàga kuulutada tahab.
Vaikselt hakkab koitma, et itaalia intiimne vist ikka polegi niivàga intiimne vàrk. Sama moodi nagu telekas nàidatavad seksikates riietes naised, kes end igal vòimalusel eksponeerivad kuni alastikalendriteni vàlja ja siis kòige tippu tunnistavad mònes teleintervjuus, et tegelikult on nad vàga tagasihoidlikud ja hàbelikud (Sono molto timida).
Amici intimi. Intiimsòbrad??? Tundub nagu oleks tegmist armukestega. Aga ei. Lihtsalt nii nimetatakse vàga làhedasi sòpru. Selliseid pàris-sòpru, kellele vòib oma isklikke muresid usaldada (samas sòbraks nimetatakse pea igat tere-tuttavat). Vot minu keel ei paindu seda vàljendit kasutama. Pigem ùtleks amici stretti.
No ja siis kui minu meelest on tegemist intiimse st. vàga isikliku teemaga, siis... Nàiteks mul on pàevad ja mul kòht valutab. Piisab vaid seda G-le mainida. Ja kui me juhtume kellegagi kokku saama vòi on kutsutud kùlalised, siis ta kuulutab kogu seltskonnale kòva hààlega:"S pole tàna eriti vormis, tal on mentruatsioon." Tunnen, kuidas làhen nàost tulipunaseks ja tahaks hàbi pàrast maa alla vajuda. Selge, jàrgmine kord katsun (intiim)info igaks juhuks vaid endale hoida.
àkki on hoopis nii, et meie kasutame vòòrsònu erinevas kontekstis? Ja sellest ka sònadest erinev arusaam?
Vaatame kohe, mida ùtleb itaalia-eesti sònaraamat.
intimità - làhedus
intimo - làhedane; làhim
Vaat sulle pirukat! Làhim seep :D. Làhim pesu. Nokk kinni, saba lahti.
Igaks juhuks kontrollin òigekeelsussònaraamatust ka:
in.tiim+, in.tiimne <11:> väga lähedane, usalduslik, puhtisiklik; seksuaalne; südamlik, hell; rahulik, hubane. ▪ Intiimne luule, valgus. Intiim+asi, +elu, +pesu, +suhe = +vahekord, +teenus euf prostituudi teenus.
Egas siin muu nòu ei aitagi, kui kòrvad lahti hoida ja aru saada, mismoodi mis juhtudel mingeid sònu kasutatakse. Ja seda mitte vaid intiimsuse puhul. Ja kasutada kummaski keeles ikka omamoodi.
Detergente/Sapone intimo - Intiimpesuvahend/-seep
Biancheria intima - aluspesu
Kòlab tàiesti tavapàraselt.
Confessione intimo .. siin jààn juba tòlkimisega jànni. Et mis tàhtis ùlestunnistus see nùùd on. Millega too tegelane hakkama sai (uudistes oli selline teema)? Tuleb vàlja, et vaesel vennikesel oli vàhk. Kuigi jah, kes sellisest ebaònnest ikka vàga kuulutada tahab.
Vaikselt hakkab koitma, et itaalia intiimne vist ikka polegi niivàga intiimne vàrk. Sama moodi nagu telekas nàidatavad seksikates riietes naised, kes end igal vòimalusel eksponeerivad kuni alastikalendriteni vàlja ja siis kòige tippu tunnistavad mònes teleintervjuus, et tegelikult on nad vàga tagasihoidlikud ja hàbelikud (Sono molto timida).
Amici intimi. Intiimsòbrad??? Tundub nagu oleks tegmist armukestega. Aga ei. Lihtsalt nii nimetatakse vàga làhedasi sòpru. Selliseid pàris-sòpru, kellele vòib oma isklikke muresid usaldada (samas sòbraks nimetatakse pea igat tere-tuttavat). Vot minu keel ei paindu seda vàljendit kasutama. Pigem ùtleks amici stretti.
No ja siis kui minu meelest on tegemist intiimse st. vàga isikliku teemaga, siis... Nàiteks mul on pàevad ja mul kòht valutab. Piisab vaid seda G-le mainida. Ja kui me juhtume kellegagi kokku saama vòi on kutsutud kùlalised, siis ta kuulutab kogu seltskonnale kòva hààlega:"S pole tàna eriti vormis, tal on mentruatsioon." Tunnen, kuidas làhen nàost tulipunaseks ja tahaks hàbi pàrast maa alla vajuda. Selge, jàrgmine kord katsun (intiim)info igaks juhuks vaid endale hoida.
àkki on hoopis nii, et meie kasutame vòòrsònu erinevas kontekstis? Ja sellest ka sònadest erinev arusaam?
Vaatame kohe, mida ùtleb itaalia-eesti sònaraamat.
intimità - làhedus
intimo - làhedane; làhim
Vaat sulle pirukat! Làhim seep :D. Làhim pesu. Nokk kinni, saba lahti.
Igaks juhuks kontrollin òigekeelsussònaraamatust ka:
in.tiim+, in.tiimne <11:> väga lähedane, usalduslik, puhtisiklik; seksuaalne; südamlik, hell; rahulik, hubane. ▪ Intiimne luule, valgus. Intiim+asi, +elu, +pesu, +suhe = +vahekord, +teenus euf prostituudi teenus.
Egas siin muu nòu ei aitagi, kui kòrvad lahti hoida ja aru saada, mismoodi mis juhtudel mingeid sònu kasutatakse. Ja seda mitte vaid intiimsuse puhul. Ja kasutada kummaski keeles ikka omamoodi.
Friday, July 21, 2006
sòltlane
"Tere! Minu nimi on Sirkus ja ma olen kofeiinisòltlane."
Ja kuidas ma sellisele jàreldusele jòudsin? Oli see eelmine nàdal kui Milaano kodus sai otsa kofeiiniga kohvipulber ja oli vaid jàànud ilma kofeiinita. Mis seal vahet, maitse ikka sama, mòtlesin.
Esimene pàev ilma kofeiinita. Tundsin kuidas hakkas vaikselt tulema peavalu. Tuikamine ei tahtnud kuidagi ùle minna. Kahtlustasin kùll òòsel sisse jàànud konditsioneeri (kùlm hakkas isegi) ja kanget turja (jòusaalis jài kàimata). Lòpuks enam ei jaksanud olla ning vòtsin pool Momenti.
Teine pàev. Hommik oli enam-vàhem. Siis hakkas jàlle pea tuikama. Manustasin oma loodusliku apteegi ravumeid. Nagu hakkas kergem. Kuid ajutiselt.
Kuni siis pealelòunal sai linnas ùks korralik lonks kohvi manustatud. Ja nagu imevàel kadus ka peavalu.
Vot nii on lood. Mis seal siis ikka. Ja nagu òige sòltlane ikka, olen ikka jàrjest kangemat kohvi hakanud hindama. :D
Ja kuidas ma sellisele jàreldusele jòudsin? Oli see eelmine nàdal kui Milaano kodus sai otsa kofeiiniga kohvipulber ja oli vaid jàànud ilma kofeiinita. Mis seal vahet, maitse ikka sama, mòtlesin.
Esimene pàev ilma kofeiinita. Tundsin kuidas hakkas vaikselt tulema peavalu. Tuikamine ei tahtnud kuidagi ùle minna. Kahtlustasin kùll òòsel sisse jàànud konditsioneeri (kùlm hakkas isegi) ja kanget turja (jòusaalis jài kàimata). Lòpuks enam ei jaksanud olla ning vòtsin pool Momenti.
Teine pàev. Hommik oli enam-vàhem. Siis hakkas jàlle pea tuikama. Manustasin oma loodusliku apteegi ravumeid. Nagu hakkas kergem. Kuid ajutiselt.
Kuni siis pealelòunal sai linnas ùks korralik lonks kohvi manustatud. Ja nagu imevàel kadus ka peavalu.
Vot nii on lood. Mis seal siis ikka. Ja nagu òige sòltlane ikka, olen ikka jàrjest kangemat kohvi hakanud hindama. :D
Wednesday, June 07, 2006
Kui kurb on meel
Ma ei tea kas nùùd ilma sùù, aga kuskil eile keskpàevast tundsin, kuidas "hale" ligi hiilib. Ja mitte kuidagi vastu ei saanud. Peas keerlesid ja keerlesid ùhed ja samad mòtted. Vàljas rahva vahel kòndides tundsin, kuidas muutusin jàrjest pisemaks ja hallimaks. No ei siis polegi muud teha, kui tuleb pòmaki pòhjas àra kàia.
Ja kui siis G veel helistas, et tuleb òhtul hilja (st veel hiljem kui tavaline 21-22). See oli punkt. Esimest korda Naapolis olles tundsin tòeliselt, et nùùd oleks vaja kedagi, kes òla alla paneks ja minuga kasvòi pizzale tuleks. Tundsin end tòsiselt kurvana.
Kuid nagu rahvasuu ùtleb: hommik on òhtust targem. Eriti kui hommik on sàrav ja pàikeseline nagu tàna... :P
Tàna hommikul kohvi tehes avastaisn, et isegi piima oli eile hapuks mùristanud...
Ja kui siis G veel helistas, et tuleb òhtul hilja (st veel hiljem kui tavaline 21-22). See oli punkt. Esimest korda Naapolis olles tundsin tòeliselt, et nùùd oleks vaja kedagi, kes òla alla paneks ja minuga kasvòi pizzale tuleks. Tundsin end tòsiselt kurvana.
Kuid nagu rahvasuu ùtleb: hommik on òhtust targem. Eriti kui hommik on sàrav ja pàikeseline nagu tàna... :P
Tàna hommikul kohvi tehes avastaisn, et isegi piima oli eile hapuks mùristanud...
Monday, June 05, 2006
kodumasinad
Kodumasinad peaks olema ùhed toredada asjad, mis meie elu kòvasti lihtsustaks. Kohati nagu tundubki nii. Kuid.. viimasel ajal muutuvad igasugused masinad ja aparaadid jàrjest keerukamateks. Vàidetavalt ka paremateks ja vòimsamateks. Hmm..kahtlen.
Eelmine nàdal tuli mul Milaanos osta uus triikraud. Kòik uued mudelid on vòimususega vàhemalt 2000. Karbi peale on kirjutaud ka, et veepaak on suurem. Praktikas pole asjad sugugi nii roosilised. Esiteks, mònusalt palju auru tuleb kùll ja see lihtsustab kòvasti triikimist, kuid see "suur paak" on tùhi juba peale 2 triiksàrki. Teiseks, elektikorgid on endiselt samad (kaks kaitset kannatavad kuni 3000). Mis tàhendab seda, et triikimise ajal ma enam pesumasinat vòi nòudepesumasinat tòòle panna ei saa (rààkimata nendest kahest masinast korraga).
Sama hàda on mul ka Naapolis. Pean alati kontrollima, et ma ei teeks mitut asja korraga. Kui peseb pesumasin, siis nòud peavad ootama. Soovitatav on triikida pàeval (vatamata vanale "lahjale" triikrauale), sest kui òhtul meie rohked kaasaegsed laes ilutsevad modernsed valgustid on tòòl, siis need tarbivad uhkesti ja asi làheb juba kriitilisemaks..
Juuste kuivatamiseks mòeldud fòòn on mul ka vòimususega 1700...
Kui ma pidevalt vatte ja volte kokku ei rehkenda, siis kuulen jàrjekordset klòpsu ja elekter kaob.
Kokkuvòttes tàhendab see seda, et kòik masintegevused tuleb pàeva peale àra jagada ja ritta panna ja nii saab terve pàev hoobilt planeeritud. Sàh sulle aja kokkuhoidu!
Eelmine nàdal tuli mul Milaanos osta uus triikraud. Kòik uued mudelid on vòimususega vàhemalt 2000. Karbi peale on kirjutaud ka, et veepaak on suurem. Praktikas pole asjad sugugi nii roosilised. Esiteks, mònusalt palju auru tuleb kùll ja see lihtsustab kòvasti triikimist, kuid see "suur paak" on tùhi juba peale 2 triiksàrki. Teiseks, elektikorgid on endiselt samad (kaks kaitset kannatavad kuni 3000). Mis tàhendab seda, et triikimise ajal ma enam pesumasinat vòi nòudepesumasinat tòòle panna ei saa (rààkimata nendest kahest masinast korraga).
Sama hàda on mul ka Naapolis. Pean alati kontrollima, et ma ei teeks mitut asja korraga. Kui peseb pesumasin, siis nòud peavad ootama. Soovitatav on triikida pàeval (vatamata vanale "lahjale" triikrauale), sest kui òhtul meie rohked kaasaegsed laes ilutsevad modernsed valgustid on tòòl, siis need tarbivad uhkesti ja asi làheb juba kriitilisemaks..
Juuste kuivatamiseks mòeldud fòòn on mul ka vòimususega 1700...
Kui ma pidevalt vatte ja volte kokku ei rehkenda, siis kuulen jàrjekordset klòpsu ja elekter kaob.
Kokkuvòttes tàhendab see seda, et kòik masintegevused tuleb pàeva peale àra jagada ja ritta panna ja nii saab terve pàev hoobilt planeeritud. Sàh sulle aja kokkuhoidu!
Thursday, April 27, 2006
Fotoalbumid
Otsin oma fotodele uut pesa. Ei tea kust otsida vòi mida tahta. Pakkuge hàid tasuta teenusepakkujaid internetis! Aitàh.
Ajutiselt, kuni 27.maini on mòned Procida pildid nàhtaval siin.
Ajutiselt, kuni 27.maini on mòned Procida pildid nàhtaval siin.
Wednesday, March 22, 2006
imelikud hàdad
Ma lausa pakitsen vahepealsetest toredatest tegemistest, aga... imelikud hàdad on kallal. Kòik hakkas siis kui pùhapàeva lòunal sai sòògiga liialdatud. Veel esmaspàeva hommikul oli kòht liiga tàis. Ja òhtul hakkas veel imelikum.
Viimaste pàevade sùmptomid: seljavalu, àge hooline peavalu (eriti òhtuti). Seljavalu panin esiteks vàhese spordi arvele (liigutades kohe ragiseb). See on kindlasti tòsi. Aga mul on kuri kahtlus, et olen mingi viiruse ùles korjanud. Kontidest on tunda. Kòige tipuks ei saa ma ùldse arvutiekraani vaadata. Siis tuleb riburada kohe: silmad vàsivad àra, kere jààb veel kangemaks, pea hakkab valutama ja sùda làheb pahaks.
Nii ma siis vegeteeringi. Vaikselt ùritan vòimlemisharjutusi teha, nàksin hulgaliselt puuvilju ja joon palju (tegin viimasele jòhvika kannujoogile otsa peale).
Loodame, et saan hàdadest varsti jagu.
Viimaste pàevade sùmptomid: seljavalu, àge hooline peavalu (eriti òhtuti). Seljavalu panin esiteks vàhese spordi arvele (liigutades kohe ragiseb). See on kindlasti tòsi. Aga mul on kuri kahtlus, et olen mingi viiruse ùles korjanud. Kontidest on tunda. Kòige tipuks ei saa ma ùldse arvutiekraani vaadata. Siis tuleb riburada kohe: silmad vàsivad àra, kere jààb veel kangemaks, pea hakkab valutama ja sùda làheb pahaks.
Nii ma siis vegeteeringi. Vaikselt ùritan vòimlemisharjutusi teha, nàksin hulgaliselt puuvilju ja joon palju (tegin viimasele jòhvika kannujoogile otsa peale).
Loodame, et saan hàdadest varsti jagu.
Thursday, March 09, 2006
nagu shokolaadikarp
Ostes kohalikelt "tootjatelt" cd-plaate, ei tea kunagi, mis sind ees ootab. Just nagu ùtles Forrest Gump: "Life is like a box of chocolates, you ever know what uou're gonna get." Tàpselt nii.
Ki oled koju jòudnud ja uhiuue kirjadeta plaadi màngijasse paned, siis selgub, millega tegemist. Enamasti làheb siiski ònneks. Isegi lùnklik pole. Vahest tuleb mònda jàllegi mitu korda vahetamas kàia. Nagu Madonnaga juhtus ja ikka on vaid 3 lugu peal. See-eest on mùùjatel alati vàrskeim valik.
Nagu sai mainitud, ostsime pùhapàeval 4 cd-d. ùks oli ok, kahel oli lòpust justnagu paar lugu puudu (ilmselt polnud kòik àra mahtunud) ja Godzilla asel kuulsime itaaliakeelset naishààlt... g nuputas mis ta nuputas... vàlja mòtles, kellega tegemist.
Ilmselt pidime selle plaadi saamagi. Ega omal algatusel poleks sellisele mòttele tulnudki. Ja ùmber vahetama ka ei làhe, sest mida rohkem me plaati kuulame, seda rohkem meile see meeldib.
Eile joonistasin originaalùmbrise jàrgi uue katte ka (godzilla asemele).
Et mis meile siis sattus? Paula Turci "Tra i fuochi in mezzo al cielo. www.paolaturci.it
originaalùmbris:

omalooming:
Ki oled koju jòudnud ja uhiuue kirjadeta plaadi màngijasse paned, siis selgub, millega tegemist. Enamasti làheb siiski ònneks. Isegi lùnklik pole. Vahest tuleb mònda jàllegi mitu korda vahetamas kàia. Nagu Madonnaga juhtus ja ikka on vaid 3 lugu peal. See-eest on mùùjatel alati vàrskeim valik.
Nagu sai mainitud, ostsime pùhapàeval 4 cd-d. ùks oli ok, kahel oli lòpust justnagu paar lugu puudu (ilmselt polnud kòik àra mahtunud) ja Godzilla asel kuulsime itaaliakeelset naishààlt... g nuputas mis ta nuputas... vàlja mòtles, kellega tegemist.
Ilmselt pidime selle plaadi saamagi. Ega omal algatusel poleks sellisele mòttele tulnudki. Ja ùmber vahetama ka ei làhe, sest mida rohkem me plaati kuulame, seda rohkem meile see meeldib.
Eile joonistasin originaalùmbrise jàrgi uue katte ka (godzilla asemele).
Et mis meile siis sattus? Paula Turci "Tra i fuochi in mezzo al cielo. www.paolaturci.it
originaalùmbris:

omalooming:
Wednesday, March 08, 2006
Friday, February 10, 2006
Streik
Itaalias pea iga päev kuuleb jälle mingist streigist. Kujutage ette, ma pole seda mitte kunagi teinud. Viimane aeg algust teha. Mille vastu ma siis protesteerin? Mmmm... Monoloogi pidamise vastu! Lõpp passiivsele kaasaelamisele! Nõuan oma blogisse rohkem tagasisidet lugejate kommentaaride näol! Vot!
Mitteavaliku info alusel on taas minek Astisse, kuhu jään pidama päris mitmeks päevaks. Aga seda mitte kellelegi öelda, eks. Pssst!
Ühesõnaga siis, mi raccomando, rohkem sõnavõtte, seltsimehed! Muidugist.
Mitteavaliku info alusel on taas minek Astisse, kuhu jään pidama päris mitmeks päevaks. Aga seda mitte kellelegi öelda, eks. Pssst!
Ühesõnaga siis, mi raccomando, rohkem sõnavõtte, seltsimehed! Muidugist.
Wednesday, February 08, 2006
Che togo!
Viimase aasta jooksul on välja tulnud nii mõnegi endisaja kõvema tegija uusi plaate, nagu Duran Duran, Depeche Mode… 80-ndad ja 90-ndad võtavad taas hoogu. Minu jaoks just need aastad, mil elu oli ilus, kõik parem tundus olevat veel ees (mitte, et enam poleks ilus või hea, vaid sõnade tähendus on minu jaoks muutunud) ja diskodel sai käidud erilise innuga. A-ha, Alphaville..
Viimase paari kuu jooksul on tänu taasavastatud vanale meie plaadikogusse lisandunud mitu Depeche Mode plaati. Värskeim hangiti Naapoli kohalikust müügivõrgust (khmm-khmm) ettekäändel, et ma olevat öelnud, et mulle meeldib. Ja siis oli vaja muidugi teisi ka. Plaadipoodidele on see vaid täielik rõõm, saavad vanast seismajäänud kraamist lahti. Niisiis on meil viimane plaat Playing the Angel, Remixid kuni 2004 (2 plaati) ja singlid 81-89 (3 plaati). Ütleks, et nüüd aitab.
Peale singlite ostu kirjeldasin G-le “vanu aegu”. Vanust oli mul 18 aastat. Diskole minnes pidi olema kõrge kaarega tupeeritud tukk, mille fikseerimiseks läks pudelite kaupa lakki (ning vaeva ja aega), miniseelik, kontsakingad ja nägu kattis “krohvikiht”. Noormeeste “vormiriietus” oli tagantjärgi mõeldes nigelam. “Tuusematel” (Kappa) dress ja nahktagi (need kandiliste soengutega tüübid), tudengitel teksad (kes enam mäletab lumepesu) ja kampsun. Riietus pidigi olema soe, sest ruumid olid enamasti päris jahedad. Irw.
Kõige coolimad olid aga need, kes olid suutnud hankida omale Lada (01). See siis lasti üle tooniga “märg asfalt”, tõsteti tagumisi amorte, sabale pandi peale ralliauto elemente, klaasid tooniti ja sees pidi olema 4 kõlariga Pioneeri stereo. Loomulikult oli üheks mängitavaks Depeche.
Ohh aegu!!! :D Kas polnud äge?! Veramente togo!* Endalegi tundub juba nagu mingi naljakas väljamõeldis. Peaegu, et piinlik lausa…
Kommentaar:lõunas on togo, põhjas figo, eesti.k äge, ingl.k cool.
Viimase paari kuu jooksul on tänu taasavastatud vanale meie plaadikogusse lisandunud mitu Depeche Mode plaati. Värskeim hangiti Naapoli kohalikust müügivõrgust (khmm-khmm) ettekäändel, et ma olevat öelnud, et mulle meeldib. Ja siis oli vaja muidugi teisi ka. Plaadipoodidele on see vaid täielik rõõm, saavad vanast seismajäänud kraamist lahti. Niisiis on meil viimane plaat Playing the Angel, Remixid kuni 2004 (2 plaati) ja singlid 81-89 (3 plaati). Ütleks, et nüüd aitab.
Peale singlite ostu kirjeldasin G-le “vanu aegu”. Vanust oli mul 18 aastat. Diskole minnes pidi olema kõrge kaarega tupeeritud tukk, mille fikseerimiseks läks pudelite kaupa lakki (ning vaeva ja aega), miniseelik, kontsakingad ja nägu kattis “krohvikiht”. Noormeeste “vormiriietus” oli tagantjärgi mõeldes nigelam. “Tuusematel” (Kappa) dress ja nahktagi (need kandiliste soengutega tüübid), tudengitel teksad (kes enam mäletab lumepesu) ja kampsun. Riietus pidigi olema soe, sest ruumid olid enamasti päris jahedad. Irw.
Kõige coolimad olid aga need, kes olid suutnud hankida omale Lada (01). See siis lasti üle tooniga “märg asfalt”, tõsteti tagumisi amorte, sabale pandi peale ralliauto elemente, klaasid tooniti ja sees pidi olema 4 kõlariga Pioneeri stereo. Loomulikult oli üheks mängitavaks Depeche.
Ohh aegu!!! :D Kas polnud äge?! Veramente togo!* Endalegi tundub juba nagu mingi naljakas väljamõeldis. Peaegu, et piinlik lausa…
Kommentaar:lõunas on togo, põhjas figo, eesti.k äge, ingl.k cool.
Tuesday, February 07, 2006
operatsioon Neo
Peab ütlema, et öine rongisõit oli väga mugav. Kuigi olin kupees üksi, olid siiski teised 2 voodit ka avatud (nagu kolmene nari). Sest ikkagi triplo ju. Ja saadud allahindluse eest pidin ju natuke ebamugavust kannatama. Hinna sees on voodikoht (voodi on tehtud ja linad pole niisked nagu vanasti vene rongides), käterätik, pudel vett, äratus, hommikukohv ja ajaleht.
Imepisikese kupee nurgas olevast kapist avastasin kraanikausi ja pissipoti. Seinal olevas peegliga kapis oli veel mingit ninni-nänni.Mind oli küll hoiatatud, et võib-olla keegi veel tahab voodikohta osta, et siis vagunisaatja koputab. Aga keegi mind ei tülitanud ja magasin rahulikult hommikuni välja.Ahjaa... enne rongile astumist märkasin, et vagunite järjekord oli huvitav...8,9,10,12,11.
Hommikul tuli mamma mulle jaama vastu nagu lubatud. Astusime baarist läbi ja jõudsime veel kodus laterdada ja dušši all käia.
Juba enne kliinikusse minekut võtsin sisse traumade puhul imesid tegeva arnika. Asti on suht väike koht ja mõnesaja meetri pärast pole mõtet hakata auto parkimisega jändamagi, seega läksime jalgsi. Astusime klinikusse sisse, et maksta ticket. Infost öeldi, et doktoril on oma vastuvõtt teises osas ja makstakse seal. No kui me doktori ukse taha ritta seadsime, siis sealt saadeti jälle vastuvõttu tagasi. Ma jäin ukse taha ootele ja mamma läks rindele. Enne mind oli 4 inimest. Ühel mehel oli kaasas igaks juhuks kark ja vaimseks toetuseks terve pere. Akna juures oli keegi närviline mees, kes pidevalt helistas. Võtsin raamatu lahti ja asusin lugema.
Tuli mamma. Ticket sai makstud. Vastuvõtu letis olevat teda pika pilguga piideldud. Kord teda ja siis jälle minu dokumente. Lõpuks mamma ütles, et ega mitte tema ei tulnud arsti vastuvõtule.
Ootasime tunnikese ja lõpuks oli järg minu käes. Huvitaval kombel ei pabistanud ma üldse. Olin täiesti rahulik. Paberivärk kontrolliti üle ning pidin andma allkirja. Koorisin ülakeha paljaks ja arst joonistas markeriga ümber sünnimärgi täpikesed. Võtsin prillid eest, öeldes, et ma ei taha näha, mida minuga tehakse. Viskasin lauale siruli. Isegi kingi ei pidanud ära võtma. Mulle laotati peale paar rohelist kaltsu. Ümber käevarre seoti mingi asi (vist vererõhu vm kontrolliks). Arst haaras süstla. Esimene torge sünnimärgi kõrvale oli ka ainuke asi mida ma tundsin. Ja siis läks tegudeks. Naks, naks, naks... Pintsettide vahel oli minu armas sünnimärk, mis visati läbipaistva vedelikuga pudelikesse. Aeg oli auk kinni õmmelda. Valus ei olnud, aga tundsin, kuidas mu kõhunahka sikutatakse ülespoole (lifting, hehe). Väidetavalt õmmeldi korralikult (mõtlesin, et doktor võiks vana eas tikkimisega tegeleda). Esiteks peiteõmblusega seestpoolt imenduva niidiga ja siis kaks pistet pealt tavalise niidiga, mis tuleb järgmisel esmaspäeval eemaldada. Lõpuks mäkerdati peale pruunikat desinfitseerimisvedelikku (õel õnnestus valada pool pudelit arsti kummikindas käe peale), peale meetrite kaupa plaastrit ja oligi valmis. Õde aitas mul istukile tõusta ning küsis, ega mul pea ringi ei käi. Tundsin vaid, et kaenaalused olid higised. Nii istusin veel paar minutit, panin end ettevaatlikult riidesse ja olin valmis.
Arst pistis mulle sünnimärgi pudelikese pihku ja käskis selle Asti haigla laborisse viia. Anatomia patologica. Jalutasime vaikselt koduni. Kliinikust koduni on sama pikk maa kui kodunt haiglani, aga millegipärast oli vaja teine ots sõita autoga. Haiglas leidsime vajaliku luugi. Küsisin mammalt, kas ta tahab heita viimast pilku minu sünnimärgile? Ei tahtnud. Ega see ilus vaatepilt polnudki. Vedelikus oli ta kuidagi hallikamaks ja hingetuks muutunud, ääres oli natuke nahka ja alumine osa oli punase-valge kirju (rasv ja veri?).
Siis läksime koju tagasi, sõime kõhud täis ja… sättisin end lugema, kuid siis otsisin teki alt sooja ja lõpuks magasin nagu nott. Ilmselt oli vaja. Enesetunne? Tipp-topp, aga… Koht ei valuta, kuid kuskil alateadvuses on see koht hell. Katsun mitte kätega ägedalt vehkida (keelati ära) ja mitte naba venitada (et haava lahti ei kisuks). Aeg ajalt tahaks kratsida, ei saagi aru, kas asi on plaastris või plaastri aluses. Ei tea, kas peaks piiluma, kuidas läheb või peab hoidma sama plaastrit kuni niitide eemaldamiseni? Kui jälle meelde tuleb, pistan aeg-ajalt arnikat põske. Pesta saan end vaid jupiti.
Kogu ürituse eelarve:
Arstivisiit (eravastuvõtus, odav sõbrahind)– 60 €
Operatsioon (haigekassa ticket) – 13.90€
Analüüsid laboris (tuleb kirves, sest haigekassa kaudu ei saanud teha) – vaadates hinnakirja arvestame min 50€
Lisaks olen käinud 2 korda perearsti vastuvõtul, et saada 2 saatekirja, milledest kasutusse läks vaid 1.
Tuesday, January 31, 2006
tàna pole mul kiiret
Korra nàgin telekas muusikavideot, mis mulle vàga meeldis. Tàna lòpuks leidsin ùles, kelle lugu on. Vàntasin vidot internetis mitu korda ja nùùd tahaks kohe plaati ka. :p
Kes tahab klippi vaadata: http://www.sandymuller.it/disco_eng.htm esitajaks Sandy Mùller.
Laul ùtleb, et tàna pole kiiret (it.k - non ho fretta; port.k. - nao tenho pressa). Nii ka minul polnud kiiret kuskile. Jalutasin linnas ringi, nautisin ilusat pàikesepaistelist ilma. Vahepeal pòikasin raamatupoodi uusi plaate kiikama. Taustaks màngis ùks teine mònus brasiillane - Rosa Passos plaat Amorosa. Kui Sandy on selline popim musa, siis Rosa on rahulikumas jazzistiilis.
Suurest entusiasmist làkisn kuulasin veel ùhte plaati. Rosalia de Souza Brasil Precisa Balancar 60-ndate stiilis. Ja internetis sobrades leidsin ùhe veel ùhe pàris huvitava esitaja - Bia.
Itaallastele brasiilia muusika meeldib ja raadios aeg-ajalt ka màngitakse. Pean ùtlema, et mulle meeldib ka. Peale tànast doosi tahaks kohe koju ka mònda plaati. Peab uurima, kas meie fornitore di fiducia saab selle "hankida"....
Kes tahab klippi vaadata: http://www.sandymuller.it/disco_eng.htm esitajaks Sandy Mùller.
Laul ùtleb, et tàna pole kiiret (it.k - non ho fretta; port.k. - nao tenho pressa). Nii ka minul polnud kiiret kuskile. Jalutasin linnas ringi, nautisin ilusat pàikesepaistelist ilma. Vahepeal pòikasin raamatupoodi uusi plaate kiikama. Taustaks màngis ùks teine mònus brasiillane - Rosa Passos plaat Amorosa. Kui Sandy on selline popim musa, siis Rosa on rahulikumas jazzistiilis.
Suurest entusiasmist làkisn kuulasin veel ùhte plaati. Rosalia de Souza Brasil Precisa Balancar 60-ndate stiilis. Ja internetis sobrades leidsin ùhe veel ùhe pàris huvitava esitaja - Bia.
Itaallastele brasiilia muusika meeldib ja raadios aeg-ajalt ka màngitakse. Pean ùtlema, et mulle meeldib ka. Peale tànast doosi tahaks kohe koju ka mònda plaati. Peab uurima, kas meie fornitore di fiducia saab selle "hankida"....
Subscribe to:
Posts (Atom)


